2 Eylül 2019 Genel 0 comment

Karkon Expo 2020 Fuarı için Karkon Yönetimi bir araya geldi

Karadeniz Konfederasyonu Türkiye nin en büyük STK fuarını düzenleyerek bir ilke daha imza atıyor. Sosyal sorumluluk, Kültürel, Engelliler, Sanat ve eğitim gibi projelerinin yanına bir yenisini daha ekleyerek farkındalığını belli etmeye devam ediyor.
Karadeniz Konfederasyonu Sanayici İş Adamları ve Turizm Fuarı projesini hayata geçirmek için KARKON EXPO 2020 & İŞTİŞARE TOPLANTISI ilk lansman programını gerçekleştirdi.
Toplantının açılış konuşma ve takdimi genel Sekreter Cengiz Demirkaya yaparak özetle şunları söyledi: “Karadeniz Konfederasyonu hizmete koşmaya devam ediyor KARKON güzel işler yapmaya devam ediyor. Birlik ve beraberlik içerisinde Karkon Expo 2020 için toplandık fuar organizasyonu yapan Proaktif Fuarcılık temsilcileri bize bu konuda brifing verecekler. Durmadan dinlenmeden sosyal ve kültürel projelerimiz devam edecek hatalarımız eksiklerimiz olacaktır elbet. Hep beraber el ele vererek eksik ve aksakları düzelteceğiz” dedi.
Daha sonra KARKON Genel Başkanı Sıtkı ADA sözü alarak kısaca şunları söyledi: “Proje ve çalışmalarımıza emeği geçen herkese teşekkür ederim.Bir ve beraber olarak daha nice büyük projeler düzenleyeceğiz. Karkon Expo 2020 projemiz en büyük ilk STK projesidir. Bundan sonra buna benzer projeleri diğer bölgelerimizde de hayata geçireceğiz. KARKON un bu projenin dışındaki sosyal projelerinin tanıtımı . KARKON Expo 2020 tanıtımından sonra beraber işleyeceğiz. Köye dönüş projemiz de imza aşamasına gelmiştir. KARKON büyük projeler imza atmaya devam edecek “ dedi.
KARKON un muhtelif projelerinin özetlenmesinden sonra Proaktif Fuarcılık yetkilileri Karadenizli Sanayici İş Adamları ve Turizm fuarı projesi hakkında bilgi verdiler.Soruları cevapladılar yönetim kurulu üyelerinin görüş ve önerilerini aldılar.

Toplantının Gündemi iki kategoride ele alındı.
1. Karkon Expo 2020 Karadeniz Konfederasyonu Sanayici İş Adamları ve Turizm Fuarı İstişare Toplantısı
2. Diğer /Karkon Projeleri

Yapılan toplantının içeriği şu başlıklar altında kayıt altına alındı.
1. Karkon Expo 2020 Fuar projesi için Karkon yürütme kurulu oluşturulması
2. Sanayi Odaları’nın fuar öncesi katkı sağlaması amaçlı ziyaret edilmesi
3. Fındık ve Çay Ürünlerinin Fuar’da ön plana çıkarılması
4. Yayla Turizmi (Bacasız Sanayii ) Fuar katılımları için çalışma yapılması
5. Ticaret odaları, işadamları toplantılarında fuar bilgilendirmesi için çalışma yapılması
6. Bölgedeki marka kuruluşların araştırılması ve karkon üyeleri ile istişare edilmesi
7. TURSAB iletişimlerinin oluşturulması
8. KEİPA, KEİ, iletişimlerinin oluşturulması ve fuar katılımlarının sağlanması
9. Benzer fuarların araştırılması ve fikir alışverişi yapılması
10. Seminer / Çalıştay yapılması